הרצוי מול המצוי- גרסת הפועל אשקלוןרועי צאיג, בטור אישי, מסכם עונה של הפועל אשקלון ומקווה לעונה טובה יותר

רועי צאיג | צילום: רועי צאיג 

בתחילת העונה הצהיר יושב ראש הפועל אשקלון דאז פרוספר וקנין כי אין לו בעיה להעביר עונה אחת בלאומית אם זה יבטיח את המראה של שחקנים תוצרת בית משחקים בהרכב, ושנה לאחר מכן לעלות לליגת העל. היו מי שהביעו ביקורת על האמירה, בעיקר בקרב האוהדים. פחות משנה אחרי, גם הם מבינים שחזונו של וקנין אז, הפך לחלום של היום.

נדמה שאוהדי הפועל אשקלון בכדורגל, משולים לאדם שמגיע לסניף בנק כמו מלך בבוקר. הוא מסתובב עם חליפה מהודרת לגופו, כאשר רכב היוקרה שלו חונה בחוץ. מחייך אומר שלום לכולם, ולא כל כך מבין מדוע נתקל ביחס די רגיל מפקידי הבנק, כמו גם ממנהל הסניף. כשהוא מתיישב מול המנהל לדבר על המיליונים שיש לו בחשבון, הוא מגלה שבזמן שהוא חשב שחמישה מיליון שקלים ממתינים למוצא פיו היכן יושקעו, החשבון מראה על 0 עגול- הכסף ויחד איתו החלומות נעלמו כלא היו.

הנמשל הם אוהדי הפועל אשקלון. באותו ראיון עם וקנין, דיבר המאמן שלומי דורה על הרצון לשוב לליגת העל. מן הסתם, זה מה שהאוהדים המסורים רוצים לשמוע - ואנשי המערכת תפקידם לספק את הסחורה - אם לא על המגרש , אז בוודאי בציטוטים לכלי התקשורת. אלא שבעוד האוהדים חולמים כל העונה על ליגת העל, נדמה בסיומה שאי העפלה לטופ של הכדורגל הישראלי, הוא הדבר הטוב ביותר שקרה להם. הרי הפועל אשקלון בליגת העל במצבה, דומה לכוכב על בכדורגל הישראלי שמגיע לקבוצה  בכירה באירופה ומהר מאוד מבין שלצערו, אין לו מה להציע- הוא פשוט לא שייך לשם.

הבעיות על כר הדשא שוליות יחסית, במצבה הנוכחי הקבוצה  ככל הנראה בדרך לפירוק. לא ניכנס לפרטים הידועים. בדבר אחד אני בטוח מהיכרותי עם כל הצדדים, גם ראש העירייה תומר גלאם, וגם אנשי העמותה שעזבו את הקבוצה, רואים לנגד עיניהם את טובת הקבוצה. אלא שנדמה שמשהו השתבש - אם תרצו "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות". כעת, חייבים אוהדי הקבוצה – שלחלקם ראוי ונכון להצדיע על תמיכה בלתי מסויגת במועדון- להחביא את החלומות על ליגת העל עמוק בארון. לעומת זאת, חלום על קבוצת רכישה (כפי פרסומים שונים שנשמעים לאחרונה), יציבות כלכלית ועונה סבירה בליגה הלאומית – כפי שרצה פרוספר וקנין, עם שילוב שחקני בית, נכונים הרבה יותר עבורם ועבור המועדון, מעוד ביקור בליגת העל- ביקור שבמצב הנוכחי, לא יתרום דבר לאיש , מלבד לחשבונות הבנק של מספר שחקני רכש שיבואו להעביר כאן עוד עונה.    

הכותב הוא בעל משרד האסטרטגיה ויחסי הציבור צאיג תקשורת 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה