אחריות מקצועית – הביטוח שמגן על כל בעל מקצועאחריות מקצועית – הביטוח שמגן על כל בעל מקצוע

pexels.com

מרבית בעלי המקצוע פועלים בצורה ישרה, הגונה, עושים את העבודה המוטלת עליהם באופן מקצוע וראוי, כפי שמצופה מהם. גם אם הם לא מצליחים להגיע לתוצאות לה מייחלים הלקוחות שלהם, עדיין הם עושים את המיטב מתוך כוונה לספק להם אותן. 

אך ישנם מקרים בהם המציאות בעיניי הלקוחות ששוכרים את שירותיהם, היא מעט שונה. מאחר והטיפול לא סיפק את התוצאה לה הם מייחלים ונגרם להם נזק מסוים, הרי שהם מתייחסים להתנהלות של בעלי המקצוע כרשלנית ועל כן, הם בוחרים להגיש נגדם תביעה בבית המשפט, בגין רשלנות ונזק שנגרמה בעקבותיה.

ביטוח אחריות מקצועית נועד להגן על בעלי מקצוע, במידה ואכן נקבע בבית משפט שהם נהגו בצורה רשלנית וכתוצאה מכך נגרמו ללקוחות נזק. בעלי מקצוע בתחומים רבים צריכים לרכוש ולהחזיק ברשותם פוליסה זו על מנת להגן על עצמם ולאפשר להם להמשיך לפעול בתחום שלהם, ללא חשש מפני בעיות כלכליות ואחרות.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית עוזרת לבעלי מקצוע בתחומים שונים (עורכי דין, רופאים, מטפלים, רואי חשבון, מאמני כושר, פסיכולוגים, אדריכלים ועוד) במימון הגנה משפטית וכן במימון פיצויים במידה ובית משפט מחליט שהם פעלו באופן רשלני וכתוצאה מכך נגרם נזק ללקוח. 

הביטוח מתייחס למצבים מוגדרים בהם, על פי אופי השירות שמספק בעל מקצוע, במידה והוא נתבע על ידי לקוח עקב ביצוע פעילות מסוימת באופן רשלנית, לא סביר, מנוגד למה שמקובל בתחום, וכתוצאה מכך נגרם נזק שיש לממן אותו מבחינה כספית. כך בעל המקצוע לא צריך לשלם את הפיצויים מכיסו, מה שיכול לפגוע בו מבחינה כלכלית וכן להשפיע על ההתנהלות המקצועית שלו. 

לפני שנציע מספר נקודות שחשוב לדעת לגבי ביטוח אחריות מקצועית, חשוב לומר, תביעות רשלנות אינן תביעות פשוטות גם לא עבור התובעים. שכן עליהם להוכיח בבית המשפט שאכן בעל המקצוע פעל באופן רשלני ולא סביר, וכן כתוצאה מכך באופן ישיר נגרם להם נזק. עם זאת, במהלך השנים אנחנו רואים עלייה במספר התביעות, מה שכמובן משפיע על היכולת של בעלי מקצוע לבצע את עבודתם בצורה חלקה ושקטה. 

נקודות שחשוב לדעת לגבי ביטוח אחריות מקצועית 

ראשית, חברות ביטוח מוכרות פוליסה אך ורק לבעלי מקצוע שיש להם תעודה או תואר ממקום מוכר ומורשה ולא כל מי שמתעסק בתחום. 

שנית, הפוליסה צריכה להיות מותאמת לגובה המחזור של המבוטח ולכלול כיסויים בסכומים רלוונטיים עבורו. ככל שהכיסויים יהיו גבוהים יותר כך, כך ההשתתפות של חברת הביטוח תהיה גבוהה יותר. יחד עם זאת, זה גם אומר שהפרמיות שהוא ישלם יהיו גבוהות יותר. 

שלישית, חשוב שהביטוח יכלול לא רק תביעות אחריות מקצועית אלא גם תביעות צד ג' במקרה של נזקים אשר נגרמים לא כתוצאה מרשלנות אלא מסיבות אחרות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה