החזר מס לשכירים עם משכורת גבוהה – אולי גם לכם מגיע!FREEPIK

יש שכירים שמתקשים לגמור את החודש, ויש כאלה שמקבלים שכר נאה שהוא הרבה מעל לשכר המינימום בישראל. המחשבה הראשונית היא שרק שכירים עם משכורת נמוכה יכולים להיות זכאים לקבל החזר מס הכנסה לשכירים, אך בפועל גם שכירים עם משכורת גבוהה יכולים לקבל החזרי מס. כך שאם עד כה נמנעתם מלהגיש בקשה להחזר מס רק בגלל שאתם משתכרים יפה, אולי שווה לכם לחשב מסלול מחדש.

שכירים עם משכורות גבוהות משלמים עשרות אחוזי מס בכל שנה, יש כאלה שאפילו משלמים 50 אחוז משכרם למדינה – כל זאת בכדי לשלם את המיסים הקבועים בחוק. גם כאשר המדינה לוקחת אחוזי מס גבוהים, עדיין נשאר לא מעט כסף שנכנס לחשבון הבנק – אך עדיין באמצעות החזר מס לשכירים עם משכורת גבוהה תוכלו לקבל את הכסף בחזרה.

האם גם אתם זכאים לקבל החזר מס למרות המשכורת הגבוהה שלכם? את זה תוכלו לבדוק ביחד עם חברת החזרי מס – זכותך! אך בכתבה הבאה תוכלו למצוא לא מעט מידע שעשוי להיות מאוד חשוב עבורכם, מידע שעשוי לשנות את קבלת ההחלטות שלכם מקצה לקצה. בסופו של יום אתם תגיעו למצב שתוכלו להביא עוד כסף לבית, כסף שתוכלו באמצעותו לשדרג את רמת החיים – אתם עובדים קשה, אז מגיע לכם.

מדוע גם שכירים עם משכורת גבוהה יכולים להיות זכאים להחזרי מס?

כל בן אדם שחושב בהיגיון יכול להיות כי שכירים עם משכורת גבוהה אינם זכאים לקבל החזר מס מטעם המדינה. אך בפועל המס שאותו השכירים משלמים נלקח מהמשכורת החודשית, בעוד גובה המס אמור להילקח מההכנסה הכוללת בסוף השנה.

מהסיבה הזאת לא מעט אנשים יכולים להגיש בקשה לקבל החזר מס לשכירים עם משכורת גבוהה. מספיק שהיה שינוי קטן בהכנסות במהלך השנה, ומכאן אותו שכיר יהיה זכאי לקבל החזר מס. גם אנשים שמרוויחים שכר גבוה עשויים לעבור שינויים במקום העבודה, ולפיכך גובה המס צריך להשתנות בהתאם.

שכירים עם משכורת נמוכה שלא מבינים מדוע שכירים עם משכורת גבוהה צריכים לקבל החזרי מס, צריכים לשכור כי אותם שכירים משלמים סכומי מס גבוהים במיוחד. כך שבסוף ההחזר יהיה יחסי בהתאם להכנסות הסופיות בכל סוף שנה, וכל אחד שמקבל החזר מס מטעם המדינה זכאי לו בדיוק על פי מה שהחוק קובע.

באילו מקרים שכירים עם משכורת גבוהה יכולים לבקש החזר מס?

כל איש מקצוע שתשאלו אותו יגיד לכם כי במקרה של ספק, מוטב שתגישו בקשה לקבל החזר מס – ותחכו לשמוע מה רשויות המס אומרות. אך יש מספר מקרים שכיחים מאוד שאמורים לזכות אתכם בהחזר מס, אם חוויתם את אחד מהמקרים האלה במהלך השנה האחרונה – יש סיכוי גבוה מאוד שמגיע לכם לקבל כסף מהמדינה.

  • השכר שלכם השתנה במהלך השנה האחרונה? לא משנה כמה אתם מרוויחים במהלך השנה, אם השכר השתנה ככל הנראה אתם תהיו זכאים לקבל החזר מס.
  • החלפתם עבודה במהלך השנה האחרונה? אם לא ביצעתם תיאום מס, ככל הנראה מגיע לכם החזר מס לשכירים עם משוכרת גבוהה.
  • המעביד פיטר אתכם במהלך השנה האחרונה? אומנם מדובר על מצב לא נעים בכלל, בטח אם מדובר על עבודה שאהבתם. אך נקודת האור היחידה היא שתוכלו לבקש בקשה להחזר מס.
  • הרחבתם את הקן המשפחתי? קודם כל נאחל לכם המון מזל טוב! במקרה שבו הצטרף תינוק או הצטרפה תינוקת לחיק המשפחה, אתם תהיו זכאים לקבל החזרי מס מטעם המדינה.

מידע מקצועי מפורטי יותר אודות החזר מס לשכירים עם שכר גבוה ניתן לקרוא גם באתר חברת זכותך.

איך הכי כדאי להגיש בקשה להחזר מס?

ישנן לא מעט אפשרויות להגיש בקשה להחזר מס, אך נכון להיום האפשרות היעילה ביותר היא להגיש בקשה בעזרת חברה מקצועית. שכירים עם משכורת גבוהה ככל הנראה נמצאים בעבודה זמן רב במהלך היום, ולכן הם לא יכולים להתפנות לטובת ביצוע התהליך – וזה יכול להיות מאוד חבל.

בעזרת חברת החזרי מס – זכותך! אתם תוכלו לקבל את כל הכסף שמגיע לכם מהמדינה, מבלי שאתם תצטרכו להוריד את הרגל מהגז. אתם תוכלו לתת בעבודה את מלוא תשומת הלב, ובו זמנית אתם תדעו שיש מי שדואג מאחורי הקלעים שתקבלו את הכסף שמגיע לכם.

כמובן שתוכלו גם לבצע את הפרוצדורה בעצמכם, אך היא עשויה להיות מעט מתישה – ואתם בוודאי לא תרצו להתחייב לה. לא משנה אם איזה דרך תבחרו, אתם צריכים לדאוג שבסוף תקבלו את הכסף שלכם. לא משנה אם מדובר על כמה מאות שקלים או על כמה אלפי שקלים.

אל תתעצלו – זה לגמרי יהיה שווה לכם!

לא מעט אנשים שזכאים לקבל החזר מס לשכירים עם משכורת גבוהה מתעצלים ולא מבקשים את הכסף שמגיע להם. עליכם לזכור לאורך כל הדרך כי הכסף הזה הוא כסף שלכם, ולכן אתם לא צריכים לראות את זה בתור כסף שהמדינה נותנת לכם – זה כסף שנלקח מכם שלא בצורה מוצדקת.

לכן אם אתם חושבים שיש לכם מספיק זמן וסבלנות לנהל את ההליך בעצמכם, תוכלו להגיש את הבקשה אונליין. אפילו תוכלו לבצע את כל התהליך מבלי להגיע לרשות המיסים, כך שתוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר. בתור שכירים שמרוויחים לא מעט אתם בוודאי נמצאים הרבה מאוד שעות בכל יום בעבודה.

מצד שני אם אתם מרוויחים משכורת גבוהה, אתם תוכלו לתת לחברה מקצועית ומיומנת לנהל את כל ההליך עבורכם. היא תיקח סכום קטן מהכסף שאותו אתם צריכים לקבל מהמדינה, אך מדובר כאן על סיטואציה ששני הצדדים יוצאים בה מורווחים. זה לא קריטי באיזה אופציה תבחרו, זה כן קריטי שתדרשו את הכסף שאתם צריכים לקבל מהמדינה.

 

 

 

 

*המדור הינו מדור תוכן שיווקי. אין לאמור בו להחליף ייעוץ מקצועי אחר. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה