ייעול עסק דרך העסקת עובדים בחו"ל - מתי זה באמת יכול לעבוד?

$(function(){setImageBanner('680aa809-7c0b-4520-b511-122a1230122d','/dyncontent/2021/11/28/6a00797d-1b2d-4bf8-b38d-f43b755f398e.jpg',13823,'',525,78,false,47451);})

ייעול עסק דרך העסקת עובדים בחו"ל - מתי זה באמת יכול לעבוד?

צילום

מגפת הקורונה גרמה למנהלים בחברות רבות לדפוסי חשיבה חדשים, השינויים שכפה הנגיף הקטלני בכל רחבי העולם השפיע בצורה משמעותית גם על עולם התעסוקה ועל גיוס עובדים בהייטק בפרט. המצב של חוסר ודאות ואי יציבות גרם למספר רב של חברות לא להיכנס להתחייבויות ארוכות טווח (העסקת עובדים שכירים), אלא לפנות למיקור חוץ המאפשר מודל עבודה יותר היברידי ונוח הן למעסיק והן לעובדים.

בתהליך של גיוס עובדים הנעשה היום אין הבדל גדול בין גיוס עובדים שכירים ועובדי מיקור חוץ תוכנה, בשני המקרים הראיונות, ובדיקת המועמדים נעשית מרחוק כך שמבחינת צורת הגיוס ואופן ההעסקה ההבדל הוא מינורי. העובדים עצמם אינם מגיעים למשרד באופן פיזי ועבודת הצוות נעשית באופן וירטואלי באמצעות תוכנות ווידאו המדמות פגישות צוות בעולם האמיתי.

למה העסקת עובדים בחו"ל יכולה להועיל לעסק?

  • הוצאות משרד – העסקת עובדים במיקור חוץ או מהבית מקטינה בצורה משמעותית את כל הכרוך בהוצאות השוטפות של אחזקת משרד פיזי (שכירות, ארנונה, חשמל, מזון ושתיה ועוד). מרבית משרדי ההייטק נמצאים באזורי שכירות גבוהה ומאובזרים ביד נדיבה. צמצום שטחי העבודה מפחית את העלויות הכספיות לחברה.
  • עובדים מיומנים – מיקור חוץ מאפשר גיוס פרטני ומדויק של מתכנתים המתאימים באופן ספציפי לפרויקט. המעסיק יכול לקבל מבחר גדול של מפתחים וניתן לבחור מהם את האלו שמתאימים בצורה הטובה ביותר לתפקיד. העובדים נבדקים על ידי חברת מיקור חוץ והיא הערבה לאיכות של העובדים.
  • עובדים שבעי רצון – חברת כוח אדם היא זאת שאחראית לכל התנאים הסוציאליים של המתכנתים. מה שמאפשר למנהלים יותר זמן להתמקד בנושאים אחרים.
  • חסכון כספי ניכר - עלויות העסקה של מתכנתים אוקראינים נמוכות יחסית להעסקת מתכנתים בישראל.
  • שליטה טובה יותר על תקציב הפרויקט – תהליך הגיוס וההעסקה מתנהל באופן שקוף ומאפשר שליטה על תקציב הפרויקט ועל מצבת כוח האדם בארגון. באופן זה מנהלי החברה מבצעים בקרה נכונה יותר של העלויות המשתנות וכך לדעת מה התקציב לכל אורך הפרויקט והאם חלו שינויים שיש לשים לב אליהם.
  • שיטות שונות להעסקת עובדים – כל ארגון יכול לבחור את שיטת העבודה וההעסקה המתאימה לו. ניתן להעסיק את המתכנתים לפרויקט קבוע מראש מתחילתו ועד סופו אפשר לתמחר לפי שעה וכו'.
  • תקציב וכסף – כנראה שזהו אחד השיקולים החשובים ביותר - עלות שכר של מתכנתים אוקראיניים היא זולה לאין ערוך מזו של עמיתיהם הישראליים העסקת מפתחים אוקראינים, יכולה לחסוך עשרות עד מאות אלפי דולרים בשנה.

מה היתרונות של העסקת עובדים במיקור חוץ עבור המנהלים?

מיקור חוץ מאפשר לחברות הייטק וסטארט-אפים לפתח את המוצרים או הפרויקט שלהם בצורה הדרגתית. מכיוון שהתקציב של החברות הוא בדרך כלל מוגבל, אפשר לגייס את העובדים הנוספים באופן מדורג, כאשר יש צורך באיש מקצוע מסוים מאתרים אותו במהירות ע"י חברת כוח אדם המנוסה בתחום מיקור החוץ. למנהלים יש שליטה מלאה על שלבי הפיתוח השונים וגם פיקוח צמוד הן על התקציב והן על כוח האדם המתווסף. השקט התעשייתי הזה בתחום הטכנולוגי נותן למנהלים לשים לב לתחומים חשובים אחרים כמו אסטרטגיה, גיוס כספים, שיווק, מכירות ועוד.

מה כדאי לבדוק לפני שעובדים עם חברת מיקור חוץ?

לפני תחילת העבודה עם חברת מיקור חוץ המעסיקה עובדים בחו"ל חשוב לבדוק מספר נושאים:

  • להגדיר באופן ברור מהם השירותים המסופקים בפרויקט לעומת שירות הנעשה בתשלום נוסף.
  • הגדרתם של מדדים ברי ניהול, מהם הקריטריונים במקרים של חריגה, הבטחה של המשכיות ורציפות השירות לאורך זמן ושימור הצוות.
  • תחימת האחריות המקצועית של הקבלן המבצע הגדרה של לוחות זמנים ויעדים מדויקים.

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


$(function(){setImageBanner('5279bb62-c56c-4c58-8502-0ab14f723877','/dyncontent/2021/11/28/6a00797d-1b2d-4bf8-b38d-f43b755f398e.jpg',13823,'',525,78,false,47453);}) אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה