מאוורר תקרה עם תאורה – כיצד נבחר את המאוורר הנכוןמאוורר תקרה עם תאורה – כיצד נבחר את המאוורר הנכון

קרדיט תמונה:סווינגפאנס

כל מי שמבקש להתקין מאוורר תקרה בבית או בעסק, יכול למצוא קטלוג נרחב עם מגוון רחב של דוגמאות ואופציות ייחודיות. מדובר על קטלוג שכולל מאווררים בשלל עיצובים, עם פונקציות שונות, מאווררי תקרה שיכולים להתאים למבנים פרטיים וכן למבנים עסקיים ומסחריים. 

אחת האופציות שעומדות בפני מי שמחפש מאוורר תקרה, היא מאוורר שמרכזו יש נורה אשר מספקת תאורה לחדר. רבים בוחרים להשתמש באופציה זו, מתוך הבנה שזו אופציה שיכולה לחסוך עלויות שונות וכן היא יכולה לעזור בעיצוב המבנה. במקום להתקין בחלל החדר מאוורר ולצידו גם תאורה, אזי שאפשר להשתמש במתקן אחד לשניהם. 

השאלה הנשאלת היא, כיצד בוחרים מאוורר תקרה עם תאורה אשר יתאים למבנה ולעיצוב החדר, ויטיב עם מי שאמור להשתמש בו. בין אם מדובר בחלל מגורים ובין אם מדובר בחלל עסקי-מסחרי. השילוב של מאוורר במקום צריך להיות אופטימאלי, מבחינת שימוש, עיצוב ותפעול. 

פרמטרים שיכולים להשפיע על ההחלטה

באופן טבעי, הפרמטר הראשון שישפיע על ההחלטה איזה מאוורר תקרה עם תאורה נקנה, הוא שטח החלל, גודל ועוצמת המאוורר. צריכה להיות התאמה בין נקודות אלו על מנת שנוכל להשתמש במאוורר ולהפיק תועלת ממנו באופן מלא. ככל שהחדר יהיה גדול יותר, המאוורר צריך להיות יותר גדול ועוצמתי. אופציה אחרת, אם מדובר בחלל גדול אז נבחר להשתמש בכמה מאווררים ולא במאוורר אחד. 

פרמטר שני, זו היכולת שלנו לשלב את המאוורר במקום מבחינת עיצוב וסגנון. מאחר ומדובר במאוורר עם תאורה, אנחנו צריכים לקחת בחשבון גם את ההיבט הזה מבחינת עיצוב ותכנון. אנחנו נרצה שהשילוב יהיה מושלם. אם מדובר על חדר בסגנון קלאסי, נוכל למצוא מאוורר תקרה עם תאורה בסגנון כזה, אם החדר הוא מינימאלי אז נבחר במאוורר בסגנון כזה. הצבעים של המאוורר והחדר צריכים להיות תואמים גם כן. 

פרמטר שלישי, מתייחס למיקום בו נוכל ונרצה להתקין את המאוורר, כמו כן, עלינו להתייחס כיצד הוא יכול להשפיע על כל פינה בחדר וכמובן כיצד הוא יוכל להתאים באופן מלא למבנה של החדר. בסופו של דבר, אנחנו נרצה להיכנס לחדר או שאחרים ייכנסו אליו, כאשר המאוורר איננו מפריע בעין, איננו משפיע על ההתנהלות במקום, והוא משתלב בו באופן טבעי. 

דגשים לרכישת מאוורר תקרה עם תאורה

מעבר לשאלה על פי אילו פרמטרים נקנה מאוורר כזה או אחר, הרי שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו אילו פונקציות יש למאוורר, כיצד הוא יכול לשרת אותנו על הצד הטוב ביותר ומעבר לכך, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, איזו נורה יש במאוורר ועד כמה היא באמת תאיר עבורנו את החלל כשאנחנו נשהה בתוכו. 

לפני סיום נדגיש, הבחירה שלנו לרכוש מאוורר תקרה כזה או אחרת, היא בחירה לטווח ארוך וכך אנחנו צריכים להתייחס אליה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה