מה זה טיפול חיוך חושף חניכיים?מה זה טיפול חיוך חושף חניכיים?

צילום: יח"צ

חיוך משדרג את המראה, תורם להעלאת מצב הרוח ולחיזוק הדימוי והביטחון העצמי ואפילו מחבר בין אנשים. הבעיה היא שיש אנשים שמתביישים לחייך בשל בעיות בשיניים או מראה החניכיים כמו במקרה של חיוך חושף חניכיים המגלה "עודף" חניכיים. 

מהי תצוגת חניכיים מוגזת וכיצד היא מפריעה לנו לחייך?
חיוך חושף חניכיים היא תופעה המכונה גאמי סמייל (gummy smile) ומתאר מצב בו רקמת החניכיים בולטת ביחס לשיניים כאשר היא מאובחנת לרוב כשנחשפים יותר מ-4 מילימטרים של רקמת חניכיים.

קיימים מגוון גורמים שעשויים להוביל להופעת חיוך מסוג זה: שיניים עשויות להיות קטנות מדי בעקבות דלקתיות או שחיקה או מסיבות גנטיות ולעיתים עם הזמן ובעקבות שינויים פיזיולוגיים מתרחשים שינויים בשפתיים כאשר השרירים סביב השפתיים מושכים את השפתיים כלפי מעלה וחושפים רקמת חניכיים מוגזמת.

יתכן גם מצב של פריצת שיניים לא תקינה של רקמת החניכיים המסתירה את השיניים או הבקעות השיניים אינה תקינה. בעיות חניכיים כמו עששת ודלקתיות בעקבות גנטיקה, תרופות מסוימות או היגיינה לקויה יכולים אף הם לגרום לצמיחת החניכיים מעל השיניים.

בעיות בלסת מהוות גורם שכיח להופעת חיוך גומי כשהלסת העליונה ארוכה מכפי שהיא אמורה להיות ביחס לגודל הפנים, רקמת החניכיים והשפתיים. בעיות באיזון הורמונאלי או מחלות שונות שגורמות לשינויים אנטומיים עשויות לפגוע בפרופורציה של קו החניכיים ביחס לשיניים ויתר חלקי הפנים. 

איך ניתן לטפל בחיוך חושף שיניים?
חיוך גאמי מהווה מטרד אסתטי כשאנשים מסרבים או נמנעים לחייך או שחשים שהחיוך שלהם פוגע בהופעה כולה וכך גם מחבל בדימוי ובביטחון העצמי, אך יכול גם לגרום לכאב לסתות ולשיניים עקומות כשהלסת העליונה אינה מתיישרת כראוי עם הלסת התחתונה.
חיוך חושף שיניים אינו מוגדר כבעיה רפואית אלא הנו מטרד אסתטי שקשור לתפיסה עצמית של בעלי חיוך מסוג זה.

ניתן לשנות את החיוך עם השיניים שנראות קצרות בהשוואה לחניכיים אך ורק באמצעות פרוצדורה מיוחדת. קיימים סוגים שונים של טיפולים ופרוצדורות היכולים לסייע כמו יישור שיניים, הרמת חניכיים או כריתת חניכיים וניתוח לסת וכן זריקות להרגעת והרפיית השרירים. 
עם זאת, בשנים האחרונות רבים פונים לטיפול לייזר בחיוך חושף שיניים במרכז או בתל אביב.

בשלב הראשון כדאי לאתר את המקור שגרם לחיוך חושף שיניים כמו זיהום או שפה היפראקטיבית, שינויים בעקבות כתרים או טיפולים שונים. לרוב רופא השיניים יבקש מכם לנגוס ולגעת בשיניים העליונות והתחתונות כדי לבחון יישור נשיכה ולזהות בעיות פוטנציאליות שגורמות למראה של גאמי סמייל. לאחר מכן ניגשים ליצירת סימולציה – הדמיה כיצד ניתן יהיה להראות לאחר הפרוצדורה לשינוי תצוגת החניכיים. המטרה היא להפחית את החניכיים ביחס לשיניים, מסגרת השפתיים וכדומה.    

מדוע כדאי לטפל בגאמי סמייל בלייזר?
היתרונות של טיפול בלייזר הם רבים ובאמצעות הלייזר ניתן לעצב מחדש את רקמת החניכיים ולחשוף יותר מהשיניים, כך שייראו ארוכות וטבעיות כולל איטום כלי הדם במהלך ההליך למניעת או הפחתת הדימום. 
מדובר בטיפול ללא כאבים באי נוחות מינימלית המאפשר חזרה מהירה לשגרה ותוצאות אטרקטיביות. ההליך עצמו מהיר. טכנולוגיית הלייזר יכולה לסייע בפיסול מחודש ועדין של החניכיים על מנת להשיג איזון נכון של אורך הרקמה ובאמצעות הלייזר ניתן למעשה לשלוט בצורה מדויקת בגובה החניכיים ולשפר את הסימטריה הדנטאלית על מנת שתוכלו לחייך בלי רקמת חניכיים עודפת המהווה נטל אסתטי.
קבעו פגישת ייעוץ עם רופאי שיניים המבצעים טיפולי לייזר לצורך סידור חיוך חושף חניכיים על מנת להבין מראש את הפרוצדורה, ההתאוששות וכל מה שנדרש בדרך לחיוך מסוג חדש!


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה