מחירון זהב - הדרך לחישוב הזהב שלכםמחירון זהב - הדרך לחישוב הזהב שלכם

צילום: יח"צ

יש לכם פריטים ישנים בבית העשויים זהב ואתם לא עושים בהם שימוש? ניתן למכור את הפריטים ולקבל תמורתם כסף מזומן- כל הפרטים בכתבה הבאה. 

תמורת מתכת זהב תוכלו לקבל מחיר מצוין 

הידעתם? מתכת זהב אשר שומרת על ערכה לאורך השנים יוצרת מחיר מצוין. אם ברצונכם להפוך את הפריטים שלכם בבית לכסף, הרי תוכלו להציע למכירה את התכשיטים העשויים מזהב  ולקבל סכום כסף הוגן. 

 מהו מחירון זהב?

מחירון זהב הוא מחירון במסגרתו מומחים בתחום מעריכים את שווי הזהב בהתאם לפרמטרים שונים:

  • איכות היציקה
  • משקל נקי של הזהב
  • אותנטיות של המוצר
  • עיצוב ייחודי
  • חותמת של מכון התקנים

כל המכלול של הפרמטרים השונים מתגבש לכדי הצעת מחיר אשר מוצעת לגבי מחירון זהב.

למה משתמשים בו?

ניתן לעשות שימוש במחשבון זהב על מנת לקבוע את מחירו של הזהב או לדעת את האומדן שלו. למחשבון מכניסים את הנתונים אשר הוצגו מעלה וכך ניתן לקבל תמונה כללית של המוצרים השונים. 

למה הוא נועד?

מחירון זהב  נועד על מנת למדוד את שווי המוצר. ישנם מקרים בהם יהיה מדובר על מוצר אשר שווי העלות שלו גבוהה. לעומת זאת, ייתכן כי מדובר על מוצר שהשווי שלנו נמוך וכתוצאה מכך הערך שלו אינו גבוה.

כיצד הוא מסייע באומדן שווי הזהב?

נציין כי המחיר במחשבון זהב אינו זהה מדי יום אלא משתנה בהתאם לערך בבורסות ברחבי הארץ והעולם, אך יש להביא בחשבון כי מדובר על מתכת יקרה. כך לדוגמא בפריטים הכוללים קראט גבוה כמו למשל 24 קראט, הרי רוב הפריט יהיה עשוי זהב. עם זאת, כאשר מדובר על פריט הכולל 9 קראט, הרי המוצר מכיל ריכוז נמוך של זהב.

 כיצד ניתן לסחור בזהב?

בשל העובדה כי מדובר על מתכת יוקרתית, עמידה ומרהיבה למדי, בני אדם רבים התעניינו מאז ומעולם בסחר בזהב. לצד השינויים המתרחשים בארץ ובעולם, ניתן לראות כי הזהב שמר על מעמדו לאורך השנים מבחינת תשואת מחיר אשר עולה ככל שעוברות השנים. 

הזהב נחשב לפריט מבוקש במסחר גם כיום וישנן דרכים שונות לסחור בזהב. 

השקעה באמצעות מטילי זהב: ניתן לרכוש מטילי זהב אמתיים ולדאוג לאחסן אותם במקומות שונים כמו כספת ביתית או חיצונית.

מערכות מסחר: היום ישנן חברות השקעה ברחבי הארץ ובעולם המאפשרות ללקוחות שלהם להשקיע בזהב. בו ברגע שהמניה עולה, ניתן למכור אותה וליהנות מהרווח של המניה.

חוזה עתידי: ניתן לסחור בזהב באופן פרטי ללא חברה להשקעה. מוכרנים או קונים קובעים את מחירו של הזהב בהתאם למה שמתרחש בשוק ברחבי העולם.

מה עוד כדאי לדעת?

אם כן, ניתן לראות כי במהלך השנים הזהב שמר על מעמדו ולכן רבים מגלים עניין בהשקעה. באמצעות מחירון זהב ניתן להשקיע בצורה הטובה ביותר ולקבל את המידע המקיף ביותר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה