מכון כושר או אימון בבית - מה עדיף?מכון כושר או אימון בבית - מה עדיף?

יחצ

היכן עדיף להתאמן? האם במסגרת מכון כושר, או במסגרת אימון ביתי? התשובה לכך טמונה בהמון רבדים, אלא שבכתבה זו נתמקד ספציפית על רובד אחד: משמעת, התמדה עצמית ושמירה על שגרת הרגלים בכל הנוגע לאימוני הכושר.

 

מכון כושר או בית: איפה יותר קל לפתח שגרת אימונים?

גוף חטוב וחזק, או לפחות בריא ומאוזן – הוא גוף שטיפחו אותו. גוף שנתנו לו כבוד, הערכה והשקיעו זמן באימונים מתאימים עבורו. כאשר אנחנו מתמידים באימונים, אנחנו נמצאים בדרך לקבל את כל היתרונות וההטבות שבגוף מאוזן, חזק ובריא – ולמעשה, אנחנו לא צריכים לחכות הרבה זמן. כל רגע בו אנחנו עושים מה שנכון עבור הגוף שלנו, אנחנו כבר קוצרים את ההטבות. בכל רגע שקיבלנו החלטה נכונה באשר לכושר, תזונה, שינה (וכן הלאה), אפשרנו לגוף שלנו להרגיש טוב יותר. האפקט הוא מידי, כמו גם נבנה לטווח הארוך. האם יותר קל לפתח את כל זה במסגרת אימוני מכון כושר, או במסגרת אימוני בית?

 

לדעת איך לכוון את עצמנו לביצוע פעולות ספציפיות – כדרך שגרת מכון כושר או שגרת בית

אחד הדברים החשובים לביסוס משמעת עצמית ושגרה, הוא ההקשר. ההקשר עוזר לנו לנעוץ את המטרות שלנו. אנחנו צריכים לדעת:

  1.       מה לעשות
  2.       איפה לעשות
  3.       מתי לעשות
  4.       איך לעשות
  5.       למה לעשות

כדי לעשות משהו. וכשאנחנו הולכים למכון, אנחנו למעשה מתחייבים למיקום מסוים. מה ההבדל בין להתחייב לאימונים במכון לבין להתחייב לאימונים בבית? שהבית משמש אותנו לעוד דברים. כאשר אנחנו נכנסים לתוככי מכון כושר, אנחנו נכנסים למקום ייעודי לאימונים בלבד. זה כמו להיכנס לבית כנסת, או לבית ספר. יש מטרה ספציפית, אנחנו לא בבית שלנו. יש פחות חופש פעולה, פחות טווח גמיש של מה שאפשרי וברור לנו מה אנחנו שם. למעשה, אם אנחנו הולכים לחדר הכושר, אנחנו כנראה יודעים מה לעשות (להתאמן), איפה לעשות (מקום ייעודי לאימונים), מתי לעשות (היינו צריכים לפנות זמן בלו"ז ולהקפיד על "החלון" הזה מדי יום ושבוע), איך לעשות (אנחנו צריכים תוכנית אימונים), ו-למה לעשות (זה הרי דורש השקעה, לא נעשה זאת בלי סיבה טובה להנעה).

 

מכון כושר כמקום ייעודי לאימונים בלבד

על פי כן, כאשר אנחנו מתכווננים לבניית משמעת ושגרת אימונים, מאוד חשוב לאפשר מקום ייעודי עבורם כמו מכון כושר. זה לא אומר שאי אפשר להתאמן בבית, או שאי אפשר לבנות שגרה בבית. להפך, יש אנשים שעושים זאת היטב. הם שמים לעצמם שעה ביום, והם פשוט ניגשים להתאמן לא משנה מה קורה. לא משנה מה מבקשים מהם, מה רוצים מהם, מה המחשבות והתירוצים שלהם. אלא, שבמקרה זה מודגמת רמה מאוד גבוהה של מחויבות. שכן, אם יש לנו אפשרויות אחרות, שיכולות להיות יותר כיפיות מאשר להתאמן (בייחוד כשאנחנו לא רוצים), המחויבות שלנו נמדדת. ואם אנחנו לא מחויבים, וזה נראה כמו "רעיון טוב" לוותר על האימון, הרי שיש לפנינו פיתוי. ואפשר לעבור אותו בהצלחה, אפשר לקבל החלטה.

לא משנה מה גודל האתגר, אנחנו יכולים לצלוח אותו. זו הרי מנטליות של אנשים שמתאמנים, אחרי הכל. אלא, שמנטליות נוספת, היא "לעשות דברים נכון", שזה אומר להתמקד, להתייעל ולוודא שהם יתרחשו. בלי לסבך אותם, בלי ליצור דרמות סביבם. לדעת מה צריך לעשות ופשוט לעשות אותו. על כן, זה לא כל כך הגיוני להוסיף לעצמנו אתגרים בלי סיבה טובה. אם אנחנו יודעים שבבית יש אתגרים מסוימים שמונעים מאיתנו להשלים את היאמון, או לבצע אותו באותה רמה, הרי שבמקרה זה, מכון כושר יכול לספק לנו מרחב ייעודי לאימונים. אף אחד לא יאתגר אותנו, או יציע לנו הצעות נגדיות במכון כושר. אולי, יהיו אנשים שירצו לדבר, או להציע לנו משהו לאכול ושלל דברים שונים – אך יש לנו את כל הזכות להגיד לא, ולהתמקד באימון.

 

מכון כושר: התירוץ האישי להתמקד באימונים ולהגיד לא להסחות דעת

הרי, זה לא מקרי שאנחנו נמצאים בתוך מכון כושר, השקענו את הזמן, הכסף, תשומת הלב ושלל משאבים כדי לנכוח במכון, וזה אומר רק דבר אחד – שבאנו להתאמן. ועל פי כן, הדבר יכול לעזור לנו מאוד לשמור על משמעת.

 

לסיכום, נדגיש כי אין זה אומר שיותר קל להתאמן  במכון כושר, או שיותר עדיף – אלא שאם אנחנו רוצים להתמקד, ולפקס את עצמנו על תוכנית אימונים, ייתכן שיהיה ערך לתחום את זה למסגרת של מכון כושר, מאשר "להשאיר את זה לגורלות", עם כל ההתרחשויות שבבית (בעיקר אם יש בו כמה וכמה אנשים). אנחנו עדיין יכולים להתאמן בבית – אלא שזה ימדוד את המחויבות שלנו ואת היכולת שלנו לנהל את עצמנו. כך שזו בחירה אישית והבנה מה מתאים לנו.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה