מפעל הפיס קורא לאנשים עם מוגבלויות להיות מועסקים אצלו מפעל הפיס קורא לאנשים עם מוגבלויות להיות מועסקים אצלו 

יחצ

אם אתם או מישהו ממכריכם מחפשים עבודה ומתמודדים עם מוגבלות כזאת או אחרת, שימו לב לזאת. לאחרונה יצאה קריאה ממקום בלתי צפוי, בהצעת תעסוקה לבעלי מוגבלות. מפעל הפיס, שנקשר בדרך כלל עם הגרלות למיניהן ועם תמיכה במפעלי תרבות שונים, קורא לאנשים עם מוגבלויות להיות מועסקים אצלו. אמנם לא מדובר במספר גבוה מאוד של משרות, אולם על רקע המצב הנוכחי, יש לברך על כך. כמו כן, כדאי לקוות כי גופים נוספים, עמותות וארגונים עסקיים הזקוקים לעובדים ילכו בעקבות הקריאה הזאת. כאשר שוק העבודה ייעשה יותר מגוון מכפי שהוא עכשיו, ייטב לכולנו.

כמה עובדים מחפשים במפעל הפיס 

לא פשוט להיות גבר או אישה בעלי מוגבלות בישראל 2021. למרות צעדים שונים שנעשו על מנת להקל על בעלי מוגבלויות להשתלב בשוק העבודה, המספרים העדכניים מראים שיש לא מעט מקום לשיפור. שיעור המובטלים מבין האנשים בעלי המוגבלויות בארץ מגיע לכ-60 אחוזים. כלומר, רק 40 אחוזים מצליחים להשתלב איכשהו בשור העבודה. חלק מהם אוחזים במשרות שאינן תואמות את כישוריהם או את רמת השכלתם. אם אתם ממלאים לוטו אונליין או אוהבים לעסוק בניחושים מעניינים, נסו את הדבר הבא: נסו לנחש כמה אנשים בעלי מוגבלויות יוכלו להשתלב בקרוב במפעל הפיס. בהמשך נגלה את התשובה וגם נגלה עוד כמה עובדות חשובות ומעניינות. 

תוכנית לקידום העסקת עובדים בעלי מוגבלויות 

במסמך של מפעל הפיס שמציג את  תוכנית העבודה לקידום תעסוקה של בעלי מוגבלויות (שנת 2020), מתוארת תוכנית עבודה שנתית בנושא. על פי הערכה של הנהלת מפעל הפיס, מעל 5 אחוז מהעובדים הינם בעלי מוגבלות משמעותית. ב-2019 קודמו לתפקידים בכירים יותר 3 עובדים בעלי מוגבלות וראשי המפעל מקנים חשיבות להעדפה מתקנת במידת האפשר. במפעל הפיס משלבים ידיים עם גופי השמה שמקדמים תעסוקת בעל מוגבלות אך ראוי לציין שמספר המועסקים הכללי שמצטרף למפעל בכל שנה איננו גבוה. ב-2020 נוספו 10 משרות חדשות והכוונה היא להקצות 2 משרות, במידת האפשר, עבור בעלי מוגבלויות. כאמור, מספרים כאלה לא יוכלו לשנות דרמטית את מפת התעסוקה בישראל, אך אנו מקווים שהדבר יהווה זרקור ותמרור שבעקבותיו ילכו מעסיקים רבים אחרים. 

מיזם חדש לעידוד העסקת בעלי מוגבלויות 

בתקופת הקורונה עלה כי מעסיקים רבים העדיפו להוציא לחל"ת עובדים, שרבים מדי מהם בעלי מוגבלות כזאת או אחרת. במפעל הפיס החליטו לקחת חלק בפרויקט חשוב ביחד עם עמותת "שווים" וגורמים נוספים על מנת ליצור שינוי דרמטי בהרגלי ההעסקה. בכירים במפעל הפיס ציינו כי בזכות הפרויקטים חשובים ובזכות הגברת המודעות ניתן לשלב רבים וטובים מקרב אנשים שמתמודדים עם מוגבלות. השאיפה להקפיץ את אחוז המועסקים מ-40 אחוז למעל 55 או 60. זה בהחלט נמצא בהישג יד. בשיתוף פעולה עם גורמים מוכרים כגון חברת מייקרוסופט וידיעות אחרונות, הושקו קורסים להכשרה מקצועית. מדובר בקורסים מעודכנים ואפקטיביים שיעזרו לשילוב בתעסוקה כבר בתקופה הקרובה. העסקת בעלי מוגבלויות יכולה לסייע לעסקים ולחברה בכלל, באין ספור דרכים:

  1. מדובר באופן מובהק בעובדים מאוד חרוצים, אמינים, משקיענים ובעלי יכולת. 
  2. העסקה שוויונית יוצרת סביבה עבודה בריאה וחיובית ומשפיעה על כלל המועסקים בארגון. 
  3. מועסקים בעל מוגבלות מאושרים יותר, פחות נתמכים וכמובן מאוד פרודוקטיביים. 
  4. התפוקה במקומות עבודה הדוגלים בהעסקה שוויונית ולעיתים באפליה מתקנת גבוהה יותר. 
  5. הציבור הרחב כיום יודע להעריך עסקים שלא רק מדברים אלא גם מיישמים. קיימת הערכה רבה המופנית למעסיקים שמקפידים על ערכי שוויון והוגנות תעסוקתית.  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה