ניצן אונים מסבירים: איך לשלב עובדים מיוחדים בחברה שלכם?ניצן אונים מסבירים: איך לשלב עובדים מיוחדים בחברה שלכם?

צילום: יח"צ

אחת הבעיות המהותיות של אנשים בעלי מוגבלויות היא שהחברה אינה מקבלת אותם ברבדים שונים של החיים ואחד מהם הוא תחום העבודה. 

היכולות של עובדים מיוחדים 

אנשים בגילאים שונים שיש להם מוגבלויות שונות כמו תסמונת אספרגר, אוטיזם, דיסלקציה ועוד, אומנם סובלים ממוגבלות מסוימת שמקשה על התפקוד שלהם אך לעומת זאת הם פיתחו עם השנים כישורים ומסוגלויות שהם הרבה יותר משמעותיים מאלו של כלל האוכלוסייה בתחומים אחרים. לדוגמה הם מסוגלים ליצור זיכרון צילומי ומספרי יוצא דופן ובדרך זו לבצע הליכים שונים במהירות לעומת עובדים אחרים.

העסקת בעלי מוגבלויות בעסקים השונים

מנהלי חברות שקשובים לצורך של שיתוף בעלי המוגבלויות במקום העבודה עושים חסד איתם אך גם עם העובדים שלהם. מצד אחד הם מאפשרים לאנשים הללו להשתלב במקום עבודה מסודר, יש להם בשביל מה לקום בבוקר, הם נהנים מהעשייה והעובדה שהם מקדמים הליכים בעסק, גורמת להם סיפוק אדיר ולכן הם הרבה יותר מאושרים.

מצד שני, העובדים במקום העבודה נחשפים לאישיות הקסומה של בעלי המוגבלויות, הם מפתחים איתם יחסי ידידות. הרתיעה שהייתה בתחילת הדרך הולכת ומתפוגגת ולאט לאט בעלי המוגבלויות הופכים להיות חלק אינטגרלי במערך כוח האדם בחברה. 

חיפוש אחר עובדים מתאימים 

מנהלי חברות שמבינים את החשיבות הרבה של שילוב אנשים עם מוגבלויות בעסק שלהם, פונים אל עמותות לאנשים עם צרכים מיוחדים, ניצן אונים כדי לשלוף מתוכם את האנשים שמתאימים לעסק הספציפי על פי תחום העיסוק שלו.

גיוס העובדים בסביבת עבודה מתגמלת ועוטפת מאפשר לבעלי המוגבלויות להוכיח את עצמם ומיום ליום אפשר לראות כי התפוקה שלהם עולה והם נחשבים לעובדים יעילים מאד, בעלי מוטיבציה גבוהה ונאמנים למקום העבודה. 

הערך המוסף של מקום העבודה 

המגמה של כל מקום עבודה הוא להגיע להכנסות גבוהות ולרווחים, אך עם זאת יש כמה נושאים חשובים שהם נר לרגליהם של מנהלי עסקים רבים. הם סוחפים את העובדים לבצע ימי התנדבות בתחומים שונים כחלק מהנתינה לקהילה, אריזה של סלי מזון, סיוע בלימודים לילדים חלשים וכל תחום אשר שבו הם מוכשרים. 

בנוסף לכך העובדה שמתבצע בעסק שילוב של אנשים עם מוגבלויות מתוך עמותות לאנשים עם צרכים מיוחדים, ניצן אונים, פותח לרבים מהם צוהר לעולם שאינו מוכר להם ולכן הם מפתחים תרבות ארגונית שכוללת מעורבות עם כל אחד מהעובדים החדשים וניהול תקשורת יום יומית איתם.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה