עצרתם לחשוב מה עבר על הרכב שלכם בסגר?עצרתם לחשוב מה עבר על הרכב שלכם בסגר?

צילום: יח"צ

מה לא אמרו על הקורונה? שהיא מובילה לקשיים רגשיים, לריחוק חברתי, לקושי כלכלי, להסתגרות בבית, שהיא מונעת לעסוק בספורט, שהיא פוגעת במסעדות ועוד. עם זאת, רבים לא שמו לב לנדבך נוסף שגם עליו הקורונה משפיעה. רבים לא שמו לב שבזמן שהם עובדים מהבית, ממעטים להסיע את הילדים לחוגים ובאופן כללי מעדיפים לסגור כל צורך אפשרי באופן מקוון, גם הרכב הפרטי נפגע. הרכב נשאר בחנייה מבלי שמתייחסים אליו מספיק. הרכב שהיה רגיל לצאת מהבית לפחות פעם ביום, פתאום מוזנח, בקושי יוצא פעמיים בשבוע מהחנייה. למה אם כן צריך לשים לב ומהן ההשלכות? בהחלט יש כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון!

 גם הרכב שלכם צריך מעט תשומת לב

אז הרכב כבר אינו נחוץ כבעבר, ובינתיים הוא בעיקר מעלה אבק. עם זאת, אין לאפשר לו לשבת בחניה ולהתעלם מקיומו. אין הכוונה שיש לשטוף אותו פעם בשבוע, אך זה כן אומר שמדי שבוע רצוי לקחת אותו לנסיעה של 25 דקות, פשוט כדי לשמור על המנוע. פה "המתחכם הישראלי" עשוי לחשוב שבמקום להשקיע בכך זמן, פשוט אפשר להשאיר את הרכב בחניה במצב מונע. האם זה באמת כדאי? מדובר בטעות! במצב בו הרכב עומד ורק המנוע עובד, זרם הטעינה אינו מספיק אפקטיבי. מכאן שאם חיפשתם תירוץ לצאת מעט מהבית, זוהי ההזדמנות שלכם. קפצו לחבר שגר רחוק, ותרו השבוע על המשלוח של הסופר (הגיעו לבחור בעצמכם את הירקות) וכדומה. נצלו את ההנעה עבור משימה נעימה!

הרכב יצא לחופש? מנתקים את המצבר!

גם אם בימים אלו טיסה לשבועיים לחו"ל פחות עומדת על הפרק, עדיין יש מצב טוב שלא תיגעו ברכב במשך כמה ימים ברציפות, ולו כי מדובר ברכב של העבודה, ואילו לאחרונה אתם נהנים מסטטוס של "עובד מהבית". מה אם כן עושים? נמנעים מכל בעיה שנוגעת למצבר. פה נציין שבאופן כללי לאחר 10 ימים ללא התנעה, רוב הסיכויים שהקיבולת של המצבר תיפגע - תגיע למצב שלא מאפשר להתניע את הרכב, וכן, גם אם מדובר באחד מדגמי פולקסווגן המובילים. מה עושים? אם אכן מודעים לכך שבעשרת הימים הבאים לא תיגעו ברכב, פשוט תנתקו את המצבר. עם זאת, קחו בחשבון שבחלק מהדגמים הדבר אינו אפשרי, פשוט כי קיימת מערכת מיגון. מה עושים? מראש מבררים למי מהשכנים יש בוסטר (מסייע להתניע) ומשתדלים להיות נחמדים אליו לכול אורך התקופה.

אל תהיו בלחץ - שחררו אותו בזמן!

עם כל הכבוד למנוע, ויש הרבה כבוד, אין לשכוח לרגע שהרכב עומד על משהו, יושב עם כל הלב והמשקל על אותם 4 צמיגים. לכאורה נתון שולי, אך אם נכניס למשוואה עמידה ממושכת לא תנועה, עשויים להיתקל בבעיה חמורה, שלא לומר בעיה שעשויה להוביל להוצאה יקרה. במה מדובר? ובכן עמידה לאורך זמן ללא תנועה עשויה לפגוע בתצורה של הצמיג - להוביל לעיוות משמעותי שבעת נסיעה יוציא את הרכב מאיזון. מה אם כן עושים כדי להימנע מכך? פעולה די פשוטה. בודקים מהו הלחץ האידאלי בצמיגים ומעלים אותו ב 25%. הלחץ העודף יימנע את אותה קריסה הרסנית. נשמע טוב? ובכן הכול טוב ויפה, אך לקראת נסיעה חשוב לזכור לשחרר את הלחץ העודף. 

במקרה הזה תירוצים לא יעזרו לכם – מטפלים בזמן!

הנהג הישראלי אוהב להאיץ לקראת מעבר הרמזור לצבע אדום, לצאת לעקיפה ואף אוהב להסביר לשוטר שמדובר בטעות, הוא כלל לא עבר את המהירות המותרת. עם זאת, יש דברים שעמם לא משחקים, ופה אנו מדברים על התכחשות למועד הטיפולים. הקורונה הוציאה רבים מאיפוס וכמובן הובילה לשלל ביטולים של תכניות. עם זאת, את יצרן הרכב לא מעניין שבתאריך שקבעתם להגיע לטיפול נכנסתם לסגר, או שבתאריך החלופי הבוס דרש שתשלימו שעות בעבודה. האמת הלא נעימה היא שאם לא תקפידו על שגרת הטיפולים הנחוצה, יש מצב טוב שאחריות היצרן כבר לא תהיה בתוקף. 

שלא תגידו לא ידענו

עתה כשאתם יודעים שבין היתר יש לחשוב על הרכב שנשאר בחנייה, ועתה כאשר אתם מבינים כיצד פעולות באמת קטנות עשויות לחסוך הוצאות מיותרות, יש להביט מחדש על הרכב ולחשוב האם לא הגיע הזמן להעביר אותו לחנייה של מישהו אחר, ובמקביל ליהנות מרכב יותר חדש, יותר גדול, יותר חסכוני - רכב שיותר נכון עבורכם. אז נכון שלמשך תקופה אולמות התצוגה היו סגורים ואנשים נאלצו להתפשר על רכישה מקוונת (וכן, גם לוותר על נסיעת מבחן), אך כיום כאשר המצב במגמת שיפור, ניתן לחזור לרכוש רכב כבעבר. עם זאת, המצב עשוי להשתנות, ועל כן לקראת הגעה מוטב לברר.

לא מוותרים על טיפולי מוסך

עוד נציין בהקשר לרכישת רכב, שבדיקת רכב במוסך היא בגדר הכרח, במיוחד כשמדובר ברכב יד שנייה, ועל כן טוב לדעת שגם בימי הסגר המוסכים פתוחים - מדובר בעסק חיוני, כך שאין מקום לתירוצים. עוד ראוי לדעת שבשל המצב הרגיש, כיום חלק מהמוסכים מציעים שירותי איסוף והחזרת רכב. מכאן שאם אינכם מסוג האנשים שששים לצאת החוצה (או אם פשוט אין זמן לכך), תמיד טוב להכיר פתרונות יצירתיים. 

לא הכול שחור - מהיום קל מתמיד להעביר בעלות

לסיכום נציין שנכון שהקורונה אינה טובה לרכב שיושב בחנייה וכלל אינה מטיבה עם הבריאות. עם זאת, הקורונה כן עשתה כמה דברים טובים, במיוחד בכול הנוגע לתחום הטכנולוגי. מכאן שאם עד היום ביקשתם לבצע העברת בעלות רכב ולשם כך נדרשתם להגיע לסניף הדואר הקרוב, הרי שלא עוד. מהיום הכול הרבה יותר פשוט. אז נכון שאם מבקשים לבצע העברת בעלות בדרך האידאלית מומלץ לסגור את העסקה דרך חברת אוטודיל   ,https://www.auto-deal.co.il/, חברה שדואגת לא רק לעסקאות טובות, אלא גם לליווי שוטף (כולל העברת בעלות במקום וסגירת הסדרים שווים מול מוסכים הגונים), אך בנוסף ראוי לדעת שכיום כל אחד יכול לסגור את הפינה גם באמצעות האינטרנט. כל שצריך לעשות זה רק להירשם ולהזין מספר פרטים בסיסיים - יעילות במיטבה!


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה