5 דרכים מומלצות לטפל בכאבי גב
5 דרכים מומלצות לטפל בכאבי גב

יחצ

כאבי גב 

כאבי גב מתרחשים בדרך כלל בגב התחתון והם יוצרים כאבים בדרגות שונות. כשהכאבים הם קלים ונסבלים, זה לוקח יום יומיים וזה עובר. אך כשמדובר בכאבים עזים הדבר משתק את כל הפעילות של אדם זה, במקרים רבים הוא שוכב במיטה ללא יכולת לנוע והוא מבצע טיפולים שונים כדי שיקלו עליו ועד שהם יחלפו. יש אנשים שזה קורה להם לראשונה והם מקווים שזה לא יקרה להם שוב ויש אנשים שהם רגישים לתנועות לא נכונות ולכן כאבי הגב תוקפים אותם שוב ושוב אחת לתקופה.

כדי להתגבר על כאבי גב יש שיטות שונות. מי שזה קורה לו בפעם הראשונה מנסה שיטות שונות ואילו מי שהדבר קורה לו בתדירות גבוהה כבר ניסה כמה וכמה סוגים של טיפולים והוא יודע מראש מה יעזור לו ולכן יבצע טיפול זה ולא יפנה לטיפולים אחרים שבעבר לא הועילו לו. האופציה הפופולרית היא מכשיר טנס 4 אלקטרודות אשר מפעיל פולסים חשמליים, כדי לשבש את הפעילות העצבית ובדרך זו להפיג את הכאב. יש לכך אפקטיביות רבה, השימוש במכשיר זה מקל על האדם שסובל מהכאבים ולאט לאט הוא חוזר לתחושות הרגילות שלו.

טיפול להפגה של כאבי גב 

אחת הדרכים המומלצות להפגת כאבי גב היא באמצעות הרפואה המשלימה. השיטה הראשונה היא הרפואה הסינית באמצעות מחטים אשר המדקר נועץ בנקודות ספציפיות בגוף, כדי לשחרר חסימות אנרגטיות. ברגע שהחסמים משתחררים הנוזלים בגוף כולל דם נעים באופן סדיר ולכן הגוף מסוגל להשתחרר מהמצב שנוצר. בנוסף לכך כדאי גם לקבל טיפולים של טוינה שזה סוג של עיסוי בשיטה הסינית. העיסוי האנרגטי משחרר את המקומות הלחוצים ולאט לאט הגוף יחזור לפעול בצורה תקינה.

טיפולים תרופתיים 

כאשר יש כאבים, נעזרים החולים במשככי כאבים בדרגות שונות על פי ההרגל שלהם. בנוסף לכך אפשר למרוח משחות מיוחדות שמסייעות לשחרור החוליות. מורחים אותן כמה פעמים ביום על פי ההוראות והן עוזרות מאד. במקרים חריגים שבהם האדם לא יכול לזוז, אפשר להזריק לו זריקה עוצמתית אשר מזרזת את התהליך.

רופא כירופרקט 

בין האופציות המוצלחות ביותר היא הגעה לרופא כירופרקט שאחת הפעולות המהותיות שהוא מבצע הן שחרור של הגב התפוס, הצוואר, הכתפיים, פריצת דיסק, טיפול בעקמת, איבוד תחושה וכאבי הראש. מכלול זה נוצר עקב השחיקה של עמוד השדרה שיצר כאבי גב ולכן יש לשחרר את השחיקה ולעיתים גם את ההיצרות של עמוד השדרה, כדי לסייע למטופל לחזור לתפקוד רגיל.

לרופא כירופרקט יש ידע רב בכל המכלול של האנטומיה של הגוף, הוא מבצע אבחון מדוקדק כדי להבין היכן הבעיה ומה יש לבצע כדי לטפל במקום הספציפי ולשחרר את החוליות התפוסות, בדרך כלל זה מצריך כמה טיפולים באופן עקבי.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה