השופט לשמעוני: "הזיופים ברורים, מציע למשוך את העתירה"

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('136b79c3-60e5-4352-b14b-cd5835bd98bc','/dyncontent/2023/9/10/6877a336-4605-4016-82f1-943260c5b5b3.jpg',14890,'קראנצו 525-110',525,78,true,46615,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('136b79c3-60e5-4352-b14b-cd5835bd98bc','/dyncontent/2024/5/21/fa3ec48f-d0e2-42be-b1c9-d3964e1c0d0c.jpg',17926,'525-110',525,78,true,46615,'Image','');},15]]);})

הבוקר (שני), התקיים דיון נוסף בנושא הבחירות באשקלון. השופט ביתן קבע כי ישנם זיופים ברורים במסמכים, אך איתמר שמעוני באמצעות עורך דינו דניאל כהן החליט להמשיך עם העתירה ונקבע מועד נוסף ליום חמישי

סיון סבג-אסולין | צילום: מתוך הדיון מבית המשפט המחוזי בב"ש 

הבוקר (שני) נפגשו שוב בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ראש העיר הנבחר, תומר גלאם, וראש העיר לשעבר, איתמר שמעוני. זאת בכדי לדון בעתירה בנושא הבחירות. שני הצדדים קיוו שההחלטה תתקבל כבר היום, אך שוב נדחה מועד ההחלטה ליום חמישי השבוע. 

כזכור, בדיון הקודם בבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע בדבר העתירה שהגיש איתמר שמעוני בה הוא טוען לזיופים בתוצאות הבחירות, קבע השופט אליהו ביתן כי המסמכים שהוגשו לבית המשפט הם בעצם המזויפים לכאורה. בפתח הדיון היום דרש השופט ביתן לדעת האם המדינה ביצעה את הבדיקות שהטיל עליה בפעם הקודמת והביאה את המסמכים בצורה מסודרת על מנת שיוכל לקבל תמונה מלאה. כזכור, בדיון הקודם ביקש השופט ביתן לקבל נתונים על מספר המצביעים בכל קלפי וכן על מספר המעטפות הצהובות והלבנות. זאת על מנת שיוכל להשוות בין המצוין בפרקוטוקולים לבין הנתונים שדווחו למשרד הפנים. הפרקליטה אורית קרץ מטעם המדינה, טענה כי לא הובאו נתונים אלו מכיוון שלא הייתה להם גישה ל"מערכת נדב" - מערכת בה מוזנים הנתונים בזמן אמת מהקלפיות. השופט ביתן מחה על התשובה הלא מספקת והורה לנציגי המדינה לצאת לחצי שעה ולארגן את הכל בצורה מסדורת כפי שביקש עוד בפעם הקודמת. "אתם עושים דברים בצורה לא מתקבלת על הדעת", נזף השופט בפרקליטות. "התמונה הייתה אמורה להתבהר. אני לא מבין איך המדינה מתנהלת ככה? הדבר פשוט, מה לא ברור?".    

בנקודה זאת איתמר שמעוני מבקש את רשות הדיבור ופונה אל בית המשפט: "כבוד השופט, סך הכל אני מוכן להצהיר שאם יוצגו הנתונים ממערכת נדב ושבאמת נראה שיש בעיות במערכת - אז אני מושך את העתירה. זה מה שהתכוונתי לומר בתחילת הדיון. יש את נקודת האמת האחת שזה נדב ונקודה שנייה היא שבהיכל הספורט שם היה אמור מנהל הבחירות לחתום על כל פרוטוקול". השופט ביתן השיב: "אם הנתונים מדברים בעד עצמם זה מה שאנחנו נבדוק. על פני הדברים יש משהו לא תקין. רואים על פניו שיש פה זיוף מובהק. גם אני רואה את זה והדברים האלה פשוטים". 

לאחר ההפסקה, שבו הצדדים לאולם הדיונים והפרקליטה אורית קרץ יחד עם מנהל הבחירות ליאור קלצ'קין השיבו לשאלות השופט והציגו בפניו את הנתונים המבוקשים. במהלך הדיון עלה כי המשטרה ביקשה לשמור על הדו"ח חסוי מחשש ל"שיבוש חקירה" המנתהלת בימים אלו בנושא זיוף הפרוקטולים. השופט ביתן סבר כי אין מניעה להציג את המסמכים בפני איתמר שמעוני ועורך דינו דניאל כהן, שכן אין בהם דברים שהם לא אמורים לדעת. לאחר עיון במסמכים השופט ביתן קבע באופן גורף כי המסמכים שהוגשו לבית המשפט הם מזוייפים. השופט ביתן: "מר שמעוני, אם רצית להתמקד בנתונים אני מתרשם שהפער מתמקד בזיוף. תשקול את הדברים בתוך כמה דקות, אך המספרים זועקים לדבר מסויים". שמעוני השיב לשופט: "אנחנו פנינו למשטרה עם תיעוד של דברים שצולמו, מסרנו הכל למשטרה. מעבר לזה כבודו מתמקד ובצדק בנתונים שיש אבל יש קלפיות נוספות".

השופט ביתן הבהיר כי: "אנחנו בעתירה מנהלית. מי שמגיע לבית משפט עם מסמכים מזוייפים, דין העתירה להידחות. יש דיווח מסוף היום לאיקס נתונים ופתאום זה גדל לטובתך לצערי. אין שום דרך להסביר את זה באופן אחר. המשטרה תראה אם היא תצליח לשים ידה על מי שעשה את זה. לצד המנהלי, דין העתירה להידחות. חבל על התהליך ועל הממצאים שייקבעו, צריך לדעת להתמודד עם הנתונים. אני ממליץ לך לשקול ליישם את מה שאמרת ולמשוך את העתירה". עוד ציין השופט כי אינו מאשים את שמעוני בזיוף המסמכים: "מר שמעוני אני לא אומר שום מילה - יכול להיות שאתה לא יודע. יכול להיות שמישהו רצה 'לעזור לך יותר מדי'. מניח שזה לא על דעתך והכל בסדר. אבל לא מתקבל על הדעת שלמישהו היה עניין לשנות את זה לטובתך חוץ ממי מטעמך. השכל הישר אומר שמישהו זייף וזה תפקיד המשטרה להגיע למקור. התוצאות לא מתקבלות על הדעת. יש פערים". 

בנקודה זאת שמעוני יוצא להתייעצות עם עורך דינו דניאל כהן וכשהם שבים לאולם הם מודיעים לשופט שהם ממשיכים את הדיון בעתירה ולא מושכים אותה. השופט ביתן קובע כי הפרקליטות תעביר לעיונם את הנתונים מ"מערכת נדב" (הנתונים שתחילה נטען כי הם חסויים - ס.ס) וזאת על אף שהמשטרה ביקשה שלא לאפשר זאת. עוד קבע בית המשפט כי הנתונים שיוצגו יתייחסו אך ורק לקלפיות הרלוונטיות בעתירה המדוברת ואינו מוצא לנכון לאפשר בנקודה זאת צפייה בנתונים במערכת באופן כללי. הדיון הסופי יתקיים כאמור ביום חמישי השבוע בשעה 09:00. בדיון הבא, יעלה להעיד מנהל הבחירות ליאור קלצ'קין שיידרש לתת את כל התשובות. 

מהלך הדיון: 

השופט ביתן פותח בשאלה בנוגע לחקירת המשטרה בנושא הזיופים. הפרקליטה, עו"ד אורית קרץ המייצגת את ליאור קלצ'קין מנהל ועדת הבחירות באשקלון מטעם משר הפנים, מעדכנת כי החקירה עדיין לא הסתיימה וכי המשטרה ביקשה להשאיר את הדו"ח חסוי. השופט אליהו ביתן טען כי הוא מתקשה להבין מדוע הנתונים נשארים חסויים. "המשטרה לא מנהלת אותנו. אני מעדיף שהצדדים ידעו במה מדובר ולא שזה יישאר באוויר. מה כל כך חסוי וסודי". 

השופט מקבל לידיו את הדו"ח החסוי ומעיין בכל הנתונים. בדו"ח מופיעים גם הנתונים מהקלפיות בהשוואה לפרוטוקולים - כלומר כמה אנשים הצביעו בכל קלפי על פי הרשימות לעומת איזה מספר כתוב על כל פרוטוקול. 

השופט ביתן: "אתם עושים דברים בצורה לא מתקבלת על הדעת. התמונה הייתה אמורה להתבהר. כמה דיווח אחרון היה למערכת נדב? (מערכת שבה מוזנים נתוני המצביעים)". 

הפרקליטה עו"ד אורית קרץ: "אין לי גישה למערכת נדב". 

השופט: "מה זאת אומרת אין לך גישה? אז מישהו במשרד הפנים שיש לו נתונים שיביא. הייתי נותן צו למי שיש לו גישה שיואיל לתת לך את הנתונים". 

הפרקליטה עו"ד קרץ: "אין מחלוקת לגבי כמות האנשים שהגיעו". 

השופט ביתן: "לך אין מחלוקת, להם יש. היו צריכים לקבל נתון רשמי שבו לא יכלו לנגוע כיוון שיש טענות לזיופים". 

הפרקליטות לא מצליחה להציג את הטבלה המבוקשת בטענה כי אין להם סיסמה וגישה למערכת נדב. 

השופט ביתן מביע זעמו על התשובה: "אני לא מבין איך המדינה מתנהלת. היית אומר שאין לך גישה, הייתי נותן צו. אני רוצה דו"ח מלא על כל מה שיש לכם. רוצה לקבל תמונה מלאה, מה הבעיה. הדבר הוא פשוט מה לא ברור בא' ב' הזה? אני רוצה את הנתונים שביקשתי". 

השופט מבקש לדעת מה הדיווח שהיה בזמן אמת. הוא פונה למנהל הבחירות ליאור קלצ'קין: "התכנסנו בפעם הקודמת וקבענו שזאת הדרך להביא את הנתונים. אמרתי להביא את הנתונים, לא יכולת להביא? היית מקבל צו". 

לאחר דין ודברים השופט דורש שוב לקבל את הנתונים מדו"ח נדב והפרקליטה מאתרת אותם ומציגה את המחשב שלה בפני השופט ביתן. כעת השופט מעיין בנתונים. 

ליאור קלצ'קין מנהל הבחירות: בקלפי 40 הדיווח האחרון שנקלט הוא 367 אך סך המעטפות הצהובות והלבנות שיצאו הן 381. יש לי את כל הנתונים. 

השופט מחליט לעצור את הדיון: מה שאתם אומרים זה בדיוק מה שביקשתי. שתהיה טבלה מסודרת בה נקבל את התמונה המלאה. 

הפרקליטה מציינת שוב שהמשטרה מתנגדת.

השופט ביתן: "לא מעניין אותי החוקר ולא מעניין אותי מה המשטרה אומרת. זה דבר שהוא לא חסוי, זה נתונים פשוטים ובסיסיים ולא רואה פה שום נתון מתוחכם שלא אמור להגיע אליהם. תראו שהדברים בהירים, שנבין על מה אנחנו מדברים. אני אסתכל על זה ומשם נתקדם". 

עו"ד דניאל כהן המייצג את איתמר שמעוני: "אנחנו מבקשים את נתוני מערכת נדב. מבקשים אדוני שתוציא צו שיביאו נתונים. אנחנו לא רוצים את הניתוח של מר קלצ'קין". 

איתמר שמעוני מבקש לפנות לשופט: "כבוד השופט סך הכל אני מוכן להצהיר שאם יוצגו נתונים ממערכת נדב ושבאמת נראה שיש בעיות במערכת - אני מושך את העתירה. זה מה שהתכוונתי לומר בתחילת הדיון. יש את נקודת האמת האחת שזה מערכת נדב והשנייה בהיכל הספורט שם אמור מנהל הבחירות לחתום על כל פרוטוקול". 

השופט ביתן: "אם הנתונים מדברים בעד עצמם זה מה שאנחנו נבדוק. על פני הדברים יש משהו לא תקין. רואים על פניו שיש פה זיוף מובהק. גם אני רואה את זה והדברים האלה פשוטים". 

**יוצאים להפסקה של חצי שעה על מנת שיכינו את הנתונים בצורה מסודרת לשופט. 

חוזרים מההפסקה, הדיון נמשך. 

הפרקליטה קרץ: "פנינו שוב לגורם אחר לקבל נתונים. יש כמה נתונים ממערכת נדב. התייחסתי רק לקלפיות שנטען לגביהן. יש לי תוצאות סופיות ב-3 קלפיות: 46 ו-156 ו-165 עליו הסכמנו שהייתה טעות". 

השופט ביתן: "נעבור קלפי קלפי. מה קורה בקלפי מספר 3 למשל?" 

פרקליטה: "יש לנו את כמות המצביעים לא דווח החלוקה". 

השופט ביתן: "למה לא דווח?" 

פרקליטה: "הם לא דיווחו".

השופט: "באופן עקרוני היה צריך לדווח, למה לא דווח". 

פרקליטה: "אני מבינה שאדוני נתפס על נתונים ממערכת נדב". 

השופט ביתן: "אל תחלקי לי ציונים. את מתנהלת בצורה בלתי הולמת". 

השופט ביתן: "מה לגבי קלפי 13 למה לא דווח?" 

קלצ'קין: "הייתה תקלה טכנית בקלפי 13, יש לכך תיעוד". 

השופט: "מה לגבי קלפי 40?" 

פרקליטה: "בקלפי 40 דווח בשעה 19:42 על מספר בוחרים ולאחר מכן הייתה תקלה טכנית". 

השופט ביתן: "בקלפי 40 יש נתון לגבי מעטפות צהובות? בקלפי 13 יש 40 מעטפות מעבר למעטפות שנחתמו". 

השופט ביתן: "מר שמעוני, אם רצית להתמקד בנתונים אני מתרשם שהפער מתמקד בזיוף. תשקול את הדברים בתוך כמה דקות אך המספרים זועקים לדבר מסויים". 

שמעוני: "אנחנו פנינו למשטרה עם תיעוד של דברים שצולמו. מסרנו הכל למשטרה. מעבר לזה כבודו מתמקד ובצדק בנתונים שיש. אבל יש קלפיות נוספות".

השופט ביתן: "אנחנו בעתירה מנהלית. מי שמגיע לבית משפט עם מסמכים מזוייפים, דין העתירה להידחות. יש דיווח מסוף היום לאיקס נתונים ופתאום זה גדל לטובתך לצערי. אין שום דרך להסביר את זה באופן אחר. המשטרה תראה אם היא תצליח לשים ידה על מי שעשה את זה. לצד המנהלי, דין העתירה להידחות. חבל על התהליך ועל הממצאים שייקבעו, צריך לדעת להתמודד עם הנתונים. אני ממליץ לך לשקול ליישם את מה שאמרת ולמשוך את העתירה".

שמעוני מבקש הבהרה נוספת לגבי נתוני האמת. השופט מציין כי ישנם נתוני ברזל המדווחים בזמן אמת והאפשרות של תוצאה של מספר מצביעים גדול יותר ממספר המעטפות אז הצירוף של הנתונים האלה, מעיד על הזיוף. "הטפסים שראיתי היו שינויים ותוספת של קווים לא יכול להיות שזה מצולם ככה. מר שמעוני אני לא אומר שום מילה - יכול להיות שאתה לא יודע. יכול להיות שמישהו רצה 'לעזור לך יותר מדי'. מניח שזה לא על דעתך והכל בסדר. אבל לא מתקבל על הדעת שלמישהו היה עניין לשנות את זה לטובתך חוץ ממי מטעמך. השכל הישר אומר שמישהו זייף וזה תפקיד המשטרה להגיע למקור. התוצאות לא מתקבלות על הדעת. יש פערים". 

עו"ד דניאל: מר קלצ'קין אמר בהקלטה שיש זיופים ואני מוכן להשמיע אותה. מה לגבי קלפי 100? 

השופט: הנתונים שהציגו בפניי הם מספיקים. לא צריך בדיקה של קלפיות נוספות. 

שמעוני יוצא עם עורכי דינו להתייעצות האם למשוך את העתירה. 

**הדיון מתחדש. 

עו"ד דניאל כהן: "לפני שאני פותח, אבקש לראות את המסמך שהונח לפניך. שנית, לעצם העניין, האמירה של אדוני היא שהוא הטיל את האחריות על צד אחד לזיופים ועל סמך זאת שולל את העתירה. צריך לברר מי זייף ובוודאי שהודעות של ליאור קלצ'קין לא יכולות להיחשב כאמינות". 

השופט ביתן: "אני מבין שאתה מתכוון להמשיך בהליך". 

עו"ד דניאל כהן: "כן". 

השופט ביתן: "בפתח הדיון ביהמ"ש קיבל מסמך לידיו עם תגובת המדינה הכולל נתונים של יחס ב-5 קלפיות. ב"כ המדינה התבקש להציג נתונים מתוך מערכת נדב, המתייחסים בעיקרם למספר הקולות שכל אחד מהמועמדים לראשות קיבל. לשם כך, הוכרזה הפסקה כדי לאפשר לקבל את הנתונים. לאחר הפסקה, ב"כ המשיב 2 מסרה כי הנתונים הם הנתונים הקיימים וכי הנתונים האחרים, החסרים פשוט לא דווחו במערכת. המערער פנה לביהמ"ש ואמר כי אם לא יסתדר לו עם נתוני נדב שהתמונה הייתה דברים כנטען על ידי המשיבים, דהיינו שהנתונים המופיעים בפרוטוקולים של סיכום הנתונים, הנוגעים לקלפיות שצוינו בערעור, הוא יסיק את המסקנה המתבקשת. לאחר ההפסקה, הצגתי בפני המערער את מה שעל פני הדברים עולה מהנתונים והצעתי לו לשקול את דרכו. ניתנה הפסקה נוספת ואחריה הודיע המערער כי הוא מבקש לטעון לגוף העתירה". 

**הפרקליטה מציינת כי המשטרה טוענת כי הצגת הנתונים לאיתמר שמעוני ולעורכי הדין יפגעו בהליך התקין של החקירה. 

השופט נותן את ההחלטה: "בהינתן העובדה שהנתונים הכלולים בתגובה הם נתונים די בסיסיים, המצויים בעיקרם ברשות המערער והמשיבים האחרים, וכן בהתחשב בחשיבות הנתונים לעניין הנידון. אינני רואה טעם המצדיק לחסות אותם מפני המערער והמשיבים האחרים. המדינה תעביר את תגובתה על נספחיה לידי הצדדים האחרים בתוך 48 שעות. אינני רואה מקום ליתן צו המחייב את המדינה להציג בפני המערער את כל הנתונים המדווחים במערכת 'נדב' או נתונים אחרים מעבר לאלה המוצגים בעמדת המדינה. המדינה תציג בישיבה הבאה אישור רשמי מגורם מתאים על נכונות הנתונים המדווחים בתגובה מתוך מערכת הנדב". 

עו"ד דניאל כהן: "את זה לא ביקשתי, ביקשתי קלפיות שבהן אנחנו מגישים את הערעור". 

השופט ביתן: "תשובת המדינה מספקת, אין מקום בשלב זה לפתוח את התהליך מחדש. מצופה ממר קלצ'קין שיהיו לו נתונים שניתן לראות את המקור הרשמי". 

הדיון יתקיים בתאריך 27.12.18 בשעה 09:00. 


$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('750a5436-23a4-4126-810f-a10382dba547','/dyncontent/2024/5/21/fa3ec48f-d0e2-42be-b1c9-d3964e1c0d0c.jpg',17926,'525-110',525,78,true,46617,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('750a5436-23a4-4126-810f-a10382dba547','/dyncontent/2024/7/15/0b17c220-8774-4465-8024-5195269f603c.jpg',17419,'מכללת 525-80',525,78,true,46617,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('750a5436-23a4-4126-810f-a10382dba547','/dyncontent/2023/9/10/6877a336-4605-4016-82f1-943260c5b5b3.jpg',14890,'קראנצו 525-110',525,78,true,46617,'Image','');},15]]);}) אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה